POCO Galeria na Targach Sztuki Dostępnej, 02-03.03. Warszawa

W Warszawie!
2-3 marca 2019 jesteśmy na Targach Sztuki Dostępnej w Warszawie prezentujemy  czworo artystów:
Monikę Rubaniuk ( szkło), Annę Specylak ( ceramika), Marię OrzeszynęJerzego Zajączkowskiego (malarstwo), od lat związanych z naszą galerią. W nawiązaniu do idei targów, przygotowaliśmy specjalną ofertę. Zapraszamy  do małego  pokoju  pełnego sztuki , mniej muzealnej, bardziej domowej. Rozgośćcie się i  poczujcie  jak u siebie w domu.

Maria Orzeszyna ’83.
Absolwentka kierunku Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Accademia di Belle Arti  w Lecce we Włoszech oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Inicjatorka niezależnej Galerii U oraz POCO Galerii we Wrocławiu. Malarstwo jest dla niej formą katalogowania i porządkowania wydarzeń w życiu, które – jak sama przyznaje – jest dość chaotyczne.

Anna Specylak ’77.
Absolwentka kierunku Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2001r. uzyskała dyplom w pracowni prof. G.Plocicy i prof.Ireny Lipskiej Zworskiej.  Aneks do dyplomu w pracowni litografii u prof. Pawła Frąckiewicza.1999-2000-pobyt w Ecole Superieure des Arts Decoratifs de Strasbourg-Francja.
Zajmuje się ceramiką użytkową i unikatową, malarstwem oraz grafiką. Jej prace oscylują pomiędzy kolorowym popartem a baśniową alegorią.

Monika Rubaniuk ’72.
Absolwentka kierunku Szkła i Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 1996r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Zbigniewa Horbowego. W latach 1996-2001 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby.Laureatka wielu nagród i wyróżnień – Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Stypendystka Rządu Greckiego, Wyróżnienie w konkursie „Szkło 95” Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Szklane obiekty Moniki Rubaniuk powtarzają biomorficzne kształty. Złożone z multiplikowanych kawałków szkła tworzą ostre i drapieżne formy.

Jerzy Zajączkowski ’72.
Absolwent Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1997 roku w pracowni Rzeźby prof. Alojzego Gryta. W latach 2002-2007 studiował malarstwo w pracowni prof. Seana Scully w Akademii Sztuk Pięknych w  Monachium. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.Malarstwo artysty to proste, geometryczne figury wypełnione kolorowymi punktami. Różnobarwne mozaiki pobudzające percepcję i zachwycające migotaniem kolorów.

 

 

Comments are closed.