POCO Galerii drugie urodziny 25.10.2014

Zapraszamy! Zapraszamy! Zapraszamy!

 

25 października świętujemy drugie POCO Urodziny. Zapraszamy na wystawę prac „Bułka Tarta” warszawskiej ilustratorki i projektantki młodego pokolenia – OLI NIEPSUJ  oraz koncert zespołu POLE – tworzonego przez trzech muzyków – Jana Młynarskiego, Piotra Zabrodzkiego i Michała Górczyńskiego.

Na wystawie zaprezentowane zostaną niepublikowane do tej pory prace Niepsuj – powstałe specjalnie na wystawę kolaże i rysunki oraz prace już uznane, takie jak plakaty i ilustracje oparte na stylistycznych i typograficznych eksperymentach. Częścią wystawy będzie mural autorstwa artystki, który zagości na jednej z galeryjnych ścian.

 

OLA NIEPSUJ

Ilustratorka, rysowniczka, projektantka. Studiowała w Akademiach Sztuk Pięknych w Polsce i w Portugalii. Mieszka i pracuje w Warszawie. Rysuje, wycina, projektuje: plakaty, systemy komunikacji wizualnej, kolaże, infografiki. Jej rysunkowe komentarze znalazły się w wielu polskich i zagranicznych magazynach, książkach, podręcznikach i wydawnictwach dla dzieci. Prace  Oli Niepsuj były publikowane w prasie polskiej – Harper’s Bazaar, Przekrój, Wprost, Malemen, amerykańskiej – Put A Egg On It,  angielskiej – niedawne wydanie magazynu The Loop i włoskiej – Pig Magazine. Projektowała dla Nike, Converse, Braun i Apple.

Jest autorką ilustracji dla szwajcarskiego festiwalu literatury Babel, nowojorskiego festiwalu sztuk teatralnych UndergroundZero czy portugalskiego Guimarães Jazz Festival, za które zdobyła złoto w corocznym Konkursie Twórców Reklamy. Jej projekty okładek płyt można znaleźć na półkach w Azji i Europie. W swoim dorobku ma udział w wystawach w Polsce, Japonii, Niemczech, Włoszech, Bułgarii, Szwecji, Portugalii, Azerbejdżanie, na Kubie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Ola Niepsuj jest najlepsza z plastyki!
www.facebook.com/niepsujola
www.aleksandraniepsuj.blogspot.com

 

 

POLE

Warszawskie trio stworzone w 2012 roku przez perkusistę Janka Młynarskiego razem z Piotrem Zabrodzkim na gitarze basowej i Michałem Górczyńskim na klarnecie. Głównym założeniem formacji jest tworzenie muzyki na bazie improwizacji, próba fotograficznego zatrzymania momentu w czasie i interakcja. Silną inspirację dla tria stanowi polska muzyka ludowa, muzyka klezmerska, afrobeat jak też awangardowa współczesna elektronika jak Flying Lotus czy produkcje chicagowskiej wytwórni Planet Mu. Istotą muzyki Pola jest próba odnalezienia wspólnego mianownika dla tych pozornie odległych światów. Wiosną 2014 roku ukazał się ich debiutancki album pod szyldem wytwórni Kilogram Records należącej do Mikołaja Trzaski.

 

 

www.soundcloud.com/janemilmlynarski/baar

www.youtube.com/watch?v=Vs4cONb02uo

www.kilogram.pl/

 

 

– – – – – –

 

25.10.2014

godzina 19:00

 

POCO Galeria

Pomorska 55/32u

50-217 Wrocław

 

www.pocogaleria.com

Facebook.com/pocogaleria

Comments are closed.