POCO ILUSTRACJA vol.3 | 10.05.2014

POCO Ilustracja vol 3
→ 10.05.2014 (sobota) • godzina 19:00

Już 10 maja zapraszamy na trzecią odsłonę z cyklu wystaw „POCO Ilustracja” w POCO Galerii na Nadodrzu. Tym razem konfrontujemy /kojarzymy dwójkę młodych bardzo wszechstronnych ilustratorów, których poprosiliśmy o wspólne zilustrowanie kolejnego przykazania z dekalogu ilustratora…

 

Poco Galeria
Pomorska 55
Nadodrze

 

Anna Szejdewik (Coxie) • malarka, ilustratorka, muralistka
Wywodzi się z zielonogórskiego środowiska street art’u, obecnie
mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jej prace charakteryzuje złożona symbolika, nawiązująca do ułomności i grzeszności człowieka. Jak sama pisze: — Najbardziej interesuje mnie mrok, a w zasadzie romans z mrokiem. Las, natura, nieokiełznana siła skrywająca tajemnice są podstawą konstrukcji ilustracji Szejdewik. Relacje między tym co skryte w cieniu, a krzykliwymi maskami aktorów, odgrywających główne role w przedstawieniach kreowanych przez artystkę, są nieustannie przez nią poddawane analizie. Pojawiające się w jej pracach postacie prowadzą mroczną grę ze swoimi lękami, pragnieniami, pożądaniem… W jej pracach odnajdujemy inspiracje i odwołania do flamandzkiego prymitywizmu, głównie Hieronima Boscha, ale na myśl przychodzą również skojarzenia z pracami Celnika Rousseau i innych malarzy sztuki naiwnej. Anna Szejdewik brała udział w licznych wystawach i projektwch m.in. w Lille, Londynie, Lodi, Krakowie, Zielonej Górze i Wrocławiu.

www.szejdewik.tumblr.com

Karol Banach • ilustrator, grafik, student 3 roku na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu
Prace artysty to bogate w symbole i kolory imaginarium, niekończąca się zabawa z formą oraz lekkość wyrazu. Jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się ilustratorów młodego pokolenia w Polsce. Chłopak z ołówkiem i kredkami — tak o sobie mówi. Jego ilustracje publikowano m.in. w The New Republic, WRAP Magazine, Duży Format, Przekrój, Zwykłe Życie, Hiro i wielu innych. W 2013 roku został wyróżniony w konkursie ‚Projekt Roku’ organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w kategorii Debiut. W tym roku nominowany w konkursie Klub Twórców Reklamy KTR, w kategorii Portfolio Ilustracja. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

www.facebook.com/mrbanach

Ilustracja muzyczna
— N i c z n a n e g o

www.facebook.com/NICZNANEGO

 

Comments are closed.